Tokrat smo se že četrtič podali na Merjaščevo pot. Prehodili smo 4. etapo od Žagarskega vrha do Janč, ki je z 19 km med najdaljšimi. Spet se nas je zbralo 40 pohodnikov – otrok, staršev in delavcev naše šole. Z Žagarskega vrha (627 m) nas je pot vodila najprej na Babno goro (544 m) in naprej čez preval Pečar na Debni vrh (530 m). Po počitku in vzpenjanju na stolp smo se spustili na Stari grad (451 m) in naprej v dolino Besnice. Sledil je dolg vzpon na gozdni Grmadnik (559 m). Po Borovničevi poti smo nadaljevali na Vrhovčev hrib (632 m), Tičenco (684 m) in čez Zavrh (718 m) dosegli Janški hrib (794 m). Na koncu smo se okrepčali v Planinskem domu na Jančah. Za vseh 8 vrhov smo potrebovali 7 ur. Med potjo smo pot tudi markirali z rumenimi pikami, črtami in puščicami. Aprilski izlet bo na zanimiv vrh na Goriškem in to po nekliko lažji, pohodni poti ali po težji – plezalni zavarovani poti. Zadnji del Merjaščeve poti pa bomo izvedli kot večerno-nočni pohod v juniju.

Jože Drab

• OD ŽAGARSKEGA VRHA DO JANČ – 4. etapa Merjaščeve poti, 19. 3. 2022