OBVESTILO O PROSTIH TERMINIH ZA REKREACIJO V TELOVADNICI OŠ SOSTRO

Spoštovani,

obveščamo vas o prostih terminih v mali in veliki telovadnici, ki ju je še možno najeti za rekreacijo.

Mala telovadnica (171 m2):
 - Ponedeljek, od 20.00 dalje
 - Sreda, od 15.30 do 17.00 (za vadbo za učence OŠ Sostro)
             od 20.00 dalje (za rekreacijo)
 - Petek, od 19.30 dalje

Velika telovadnica (597 m2):
 - Četrtek, od 20.30 dalje

Vse nadaljnje informacije dobite pri pomočnici ravnateljice Barbari Ambrož.
Kontakt:
 - telefon 01 527 25 29

Barbara Ambrož
pomočnica ravnateljice

Tek na Kristalno palačo-Step Up Alive, 16. 11. 2019

V soboto, 16. 11. 2019, smo se s kar 35 učenci udeležili teka na Kristalno palačo. Učenci so morali premagati kar 10 nadstropij in na presenečenje vseh je s preizkušnjo v kategoriji najmlajših učencev (letnik 2009 in mlajši) najhitreje opravil, in tako postal zmagovalec, učenec 4. c razreda, Gal Pincolič. Čestitke tudi vsem ostalim sodelujočim tekmovalcem, ki so se prijavili in uspešno opravili s tem zanimivim izzivom.

Gregor Škafar

Škocjanske jame - izlet gorniškega krožka, 16.11.2019

Izlet na Nanos nam letos zaradi slabega vremena, ni uspelo izpeljati. Tokrat smo ga zamenjali z obiskom parka Škocjanske jame, da bi se skrili pred dežjem.
A vreme je bilo vse prej kot deževno, malo je pokukalo tudi sonce. V spremstvu vodiča smo se spustili po ozkem tunelu v jamo. Čez Tiho jamo smo se sprehodili do Šumeče jame.
V jamah smo videli izjemen podzemni kanjon, številne jame, rove, udornice, naravne mostove. Reka Reka je kazala svojo moč z glasnim bučanjem, po zadnjem deževnem obdobju.
Izlet smo zaključili na Štefanjinem razgledišču, kjer se odpre veličasten pogled na udornici Veliko in Malo dolino ter na vas Škocjan.

Mentorica: Nina Penko

KALIGRAFIJA ZA STARŠE

Kaligrafija - umetnost lepopisja

Beseda kaligrafija - pisanje z lepimi, čitljivimi črkami, lepopisje označuje veščino lepega pisanja. V nasprotju s strojno obdelanim tekstom, kjer je napisani tekst brezoseben, je rokopis izrazito oseben.

Voščilo, lepa misel, priznanje ali vabilo - ročno izpisano s kaligrafskim peresom, z okrašeno prvo začetno črko inicialko in izdelano s posebno pozornostjo, prevzame vsakega, ki mu je namenjeno. Sporoča mu, da so pazljivo izbrane in oblikovane besede, napisane samo zanj. Umetnost lepega pisanja - kaligrafijo so v zgodovini obvladali le redki posamezniki, danes pa ponovno pridobiva na svoji veljavi.
Besede in misli, ki so prežete z nekakšno pravljično lepoto, naredijo globok vtis na tistega, ki so mu namenjene. Zaveda se, da ste se potrudili, si vzeli čas in jih napisali samo zanj.
Kaligrafsko pero nas kot čarobna paličica zaziba v harmonijo, razvija našo koncentracijo in vztrajnost, hkrati pa nam omogoči, da poleg sebe osrečimo tudi druge.
Čudovita zgodba o kaligrafiji - umetnosti lepopisja sega več kot tisočletje nazaj. Poznamo več vrst pisav. Mi se bomo naučili Italiko.
Delček te zgodbe bomo zapisali tudi mi.

KALIGRAFIJA za starše bo potekala tri ponedeljke, začnemo 25. 11. 2019 ob 18.00 uri v učilnici za zgodovino.

Naučili se boste osnovnih potez in elementov, malih in velikih črk, številk in ločil ter na koncu naredili svoj prvi kaligrafski izdelek.

Tečaj kaligrafije stane več kot 90 eur, za vas starše bo tečaj brezplačen, prispevali boste le 15 eur za material - pisne podlage, črnilo in kaligrafsko pero.

Seveda si pa v šoli želimo, da po lastni presoji prispevate namesto plačila tečaja v šolski sklad.

Prijavite se tako, da se vpišete v razpredelnico na tej povezavi (  ).

Lepo Vas pozdravljam.

učiteljica Tatjana Lazar

Vabilo (  pdf)

Nacionalno preverjanje znanja 2019/20

Temeljni smisel nacionalnega preverjanja znanja je, da vsi skupaj – učenci in učenke, starši, učitelji in šola, pa tudi država – preverimo, kako uspešni smo pri doseganju ciljev in standardov, določenih z učnimi načrti ter kakšna je kakovost poučevanja in učenja. Tako lahko pravočasno odkrijemo morebitne pomanjkljivosti in jih sproti odpravimo, hkrati pa lahko odkrijemo, kje smo posebno dobri ter kaj bi kazalo podpirati in razvijati tudi v prihodnje.

Podrobne informacije o NPZ (koledar, obveznosti, ... ) lahko preberete na podstrani nacionalnega preverjanja znanja.

Ingrid Poniž, pomočnica ravnateljice

Galerija - zadnjih šest dejavnosti

Tek na Kristalno palačo-Step Up Alive, 16. 11. 2019

V soboto, 16. 11. 2019, smo se s kar 35 učenci udeležili teka na Kristalno ... Več v galeriji dejavnosti.

Škocjanske jame - izlet gorniškega krožka, 16. 11. 2019

Izlet na Nanos nam letos zaradi slabega vremena, ni uspelo izpeljati. Tokrat smo ga zamenjali ... Več v galeriji dejavnosti.

JANČE 2019 – planinsko-orientacijsko tekmovanje, 10.11.2019

Na Martinovo nedeljo se je na Jančah in v okolici odvijala prva regijska tekma v ... Več v galeriji dejavnosti.

Ljubljanski maraton 2019, 26. 10. 2019

Sobotnega teka 24. Ljubljanskega maratona se je tudi letos udeležilo lepo število sostrskih osnovnošolcev. Najmlajši ... Več v galeriji dejavnosti.

EKSKURZIJA V LEGOLAND IN STUTTGART (20. – 22. 9. 2019)

V petek, 20.9.2019, smo se v zgodnjih jutranjih urah odpravili na dolgo pot proti Legolandu ... Več v galeriji dejavnosti.

Obisk komercialne radijske postaje Radio 1 z učenci IP radio, 24. oktobra 2019

V četrtek, 24. 10. 2019, smo z učenci IP radio obiskali Radio 1, kjer smo ... Več v galeriji dejavnosti.