Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

DRUGAČNI IN ENAKOPRAVNI, 24. 1. 2022

_

slike v galeriji dejavnosti

Prejšnji teden je bila v našem 2.c razredu osrednja tema DRUGAČNOST. Ponedeljek smo pričeli s krasno pravljico Veveriček posebne sorte Svetlane Makarovič, sledilo je veliko pogovorov na temo razlik in podobnosti med ljudmi, otroci so pripovedovali o svojih izkušnjah... Čas med malico smo preko celega tedna izkoriščali za oglede odličnih posnetkov Firbcologov in Infodroma - otroke je zelo navdušil paraolimpijski prvak Darko Đurić. Pri športu smo se preizkusili v sedeči odbojki z balonom in aktivnostih z zavezanimi očmi. Največ smeha in navdušenja pa je zagotovo požela aktivnost pri likovni umetnosti in sicer slikanje z usti. Otroci so slikali s čopiči ter vodenimi barvami in sicer tako, da so čopiče lahko pomakali v barvo in vodo z roko, med samim slikanjem pa so morali držati čopič v ustih. Naš motiv je bil SANJSKA TORTA. Na koncu so učenci složno ugotovili, da je takšen način ustvarjanja veliiiiko težji, ter da so za svoje zdravo telo lahko še kako hvaležni.

Anja Divjak