Sprememba odloka o samotestiranju učencev

Vlada Republike Slovenije je sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev okužb z virusom SARS-CoV-2

• Prostovoljno izvajanje samotestiranja s testi HAG za potrebe vzgojno-izobraževalnega programa izvajajo vsi učenci, katerih starši/skrbniki se strinjajo s samotestiranjem.
  • Samotestiranje poteka v domačem okolju dvakrat tedensko.
  • Učenci so upravičeni do 10 testov HAG za samotestiranje na mesec. Prevzem testov v lekarni ob predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja.

Priporočamo, da učenci samotestiranje izvedejo v nedeljo in torek zvečer ali v ponedeljek in sredo zjutraj.

Da bi lažje nadzorovali širjenje nalezljivih bolezni, prosimo, da v šolo prihajajo le povsem zdravi učenci.

Katarina Birk

pomočnica ravnateljice