Ponedeljek, 20. 6., smo drugošolci pričeli malce drugače kot običajno in smo se namesto v šolske klopi že ob 8h zjutraj usedli na avtobus, ki nas je odpeljal proti vasici Malo Trebeljevo. Na avtobusni postaji sta nas pričakali mamica našega Tilna Jančarja, Polona, in njegova najmlajša sestrica Iva. Pospremili sta nas do njihove kmetije, o kateri smo poslušali celi dve leti in že komaj čakali, da vse stroje in živali vidimo tudi v živo. Pričel se je krasen dan, poln raznoraznih presenečenj. Otroci so se sladkali z domačimi hrustavkami in izvrstnim pecivom, ki ga znajo pripraviti le babice, sveže pečenim kruhom, doma pridelanimi salamami, domačim jabolčnim sokom, za povrh pa še s sladoledom. Videli so raznorazne kmetijske stroje, krave in bikce, telička, race in lastovke. Tilnov stric Miha je otroke zapeljal s traktorjem in jim prikazal, kako se zavije bala. Otroci so pobrali kokošja jajčka, se preizkusili v timskem sodelovanju med prenašanjem manjših bal sena, si nadeli "uhane" iz češenj, skakali na bale, se vozili z vozičkom. Dogodivščinam kar ni bilo konca... Ob odhodu je vsak učenec prejel še ličen paketek češenj, učiteljici pa škatlo domačih jajc.
Dan je bil tako pester in nepozaben, da sta dva drugošolca med potjo proti Sostrem trdno zaspala.
Iz srca se zahvaljujem celotni družini za neverjetno gostoljubje, dobro voljo, za ves trud ter njihov dragocen čas in verjamem, da bo obisk vsem udeleženim še dolgo ostal v spominu.
Čudovit dan v družbi čudovitih ljudi. Hvala.

razredničarka 2. c razreda Anja Divjak

• 2. C na obisku na kmetiji, 20 .6. 2022