Letos je bilo tekmovanje zaradi zdravstvenih razmer precej okrnjeno. Ni bilo praktičnega dela z spretnostno vožnjo na kolesu, teoretični del pa so učenci opravili na računalnikih v on-line obliki na daljavo. Našo šolo, Avto moto društvo Moste in mesto Ljubljana je zastopalo 12 učenk in učencev šestih in sedmih razredov. Vseh tekmovalcev iz Slovenije je bilo 109, števila iz cele Evrope pa še ne vemo. Tekmovanje je bilo razdeljeno na tri dele. V prvem so učenci na podlagi slik odgovarjali na vprašanja iz cestno-prometnih predpisov. Sledil je prometni labirint, kjer so izbrati pravo pot od doma do šole. Tretji del je predstavljala slika, kjer so morali označiti vse kolesarje, ki ne vozijo v skladu s predpisi. Na koncu so še izdelovali odsevni obesek, ki ga bodo lahko nosil med vožnjo s kolesom. Vprašanja oz. naloge niso bile lahke in jih nihče od naših učencev ni opravil brez napak. Še najboljši so bili Maks Lunaček Goltes, Špela Metelko in Julija Puškarič. Rezultate si lahko ogledate spodaj. Skupni slovenski ali evropski rezultati niso bili objavljeni, tako da primerjave z drugimi (še) nimamo.

Jože Drab

• EVROPSKO PROMETNO IZOBRAŽEVALNO TEKMOVANJE, 24. 11. 2021 (European Traffic Education Training