INFORMACIJE O POTEKU POUKA NA DALJAVO

Spoštovani starši,

posredujemo vam nekaj informacij o poteku pouka na daljavo.

- Urnik pouka na daljavo je objavljen tukaj ( pdf):
 6. razred (6c - popravek 19.10. 2020)
 7. razred
 8. razred
 9. razred (9c - popravek 19.10. 2020)
 vsi razredi

- V primeru bolezni učenca starši obvestite razrednika po elektronski pošti. Razrednik bo v e- dnevniku zabeležil njegovo odsotnost od pouka.

- Pouk na daljavo bo potekal preko aplikacije MS Teams (https://teams.microsoft.com).

- Učitelj bo vsak ponedeljek v EKIPI PREDMETA v OBJAVAH učence seznanil s predvidenim planom pouka pri predmetu za cel teden.

- Del ur posameznega predmeta bo potekal v obliki videokonferenc, del ur pa v obliki zadolžitev, ki jih bo učenec opravil v skladu z navodili učitelja.

- Udeležba na videokonferencah je obvezna, ravno tako ostale naloge. V primeru, da se učenec videokonference ne udeleži, učitelj zabeleži odsotnost od pouka. V kolikor se učenec posameznega dne ni mogel udeležiti videokonference zaradi tehničnih težav, starši to sporočite razredniku po e-pošti.

Upamo, da bo delo na daljavo potekalo čim uspešnejše in se bodo učenci po počitnicah lahko vrnili v šolske klopi.

Barbara Ambrož
pomočnica ravnateljice

17. OKTOBER – MEDNARODNI DAN BOJA PROTI REVŠČINI

17. oktober je za mednarodni dan boja proti revščini razglasila leta 1992 Generalna skupščina Združenih narodov, v spomin na 17. oktober 1987, ko se je na trgu Trocadéro v Parizu, kjer je bila leta 1948 podpisana Splošna deklaracija o človekovih pravicah, zbralo več kot sto tisoč ljudi, da bi opozorili na žrtve skrajne revščine, nasilja in lakote. Od takrat se vsako leto na ta dan na istem kraju zberejo ljudje iz vseh okolij, različnih prepričanj in družbenega izvora, da bi izrazili solidarnost z revnimi in obnovili svoje zaveze.

Letos smo se v 1. razredu odločili, da ta dan obeležimo in se tudi sami spomnimo na to, da nekateri ljudje, ki so lahko tudi blizu nas, živijo v revnih in težkih razmerah. Na temo smo brali pravljice, se o tem pogovarjali, risali in razmišljali, kaj lahko sami storimo v pomoč revnim. Naše misli in ideje smo predstavili na plakatu, ki si ga lahko ogledate v galeriji.

Pripravila učiteljica Katja Kovačič

16. OKTOBER 2020 - Svetovni dan hrane

V petek, 16. oktobra smo ljudje po vsem svetu obeležili Svetovni dan hrane.

V 1. a razredu smo se na ta dan pogovarjali o zdravi prehrani, lakoti in pomanjkanju hrane v svetu in doma. V podporo zdravemu prehranjevanju smo petkov dan začeli z zdravim, lahkim, s prehransko bogatim in osvežujočim napitkom, ker se zavedamo, kako pomemben je zajtrk za zdrav razvoj našega organizma.
Priprava napitkov je bila zelo preprosta. Sadje smo narezali na majhne koščke in ga v mešalniku zmiksali. Da je bil napitek še bolj slasten, smo dodali še jogurt. Vsi v razredu smo napitek z veseljem popili, ker se zavedamo, da so napitki iz svežega sadja pomembni za naše zdravje, saj imajo veliko vitaminov, ki jih naše telo potrebuje.

Učiteljici: Katja Mlakar in Karmen Vodopivec

Organizacija pouka od 19. 10. do 23. 10. 2020

Spoštovani starši,

s strani MIZŠ smo prejeli okrožnico (  pdf)  o organizaciji pouka od 19. do 23. 10. 2020.

Pouk za učence od 1. do 5. razreda bo potekal v šoli.

Za učence od 6. do 9. razreda bo potekal pouk na daljavo. Učenci bodo prejeli vsa navodila za delo.

Barbara Ambrož
pomočnica ravnateljice

Galerija - zadnjih šest dejavnosti

17. OKTOBER – MEDNARODNI DAN BOJA PROTI REVŠČINI

17. oktober je za mednarodni dan boja proti revščini razglasila leta 1992 galeriji dejavnosti.

16. OKTOBER 2020 - Svetovni dan hrane

V petek, 16. oktobra smo ljudje po vsem svetu obeležili Svetovni dan hrane.
V 1. ... Več v galeriji dejavnosti.

Tabor 4. razredi, 12. - 16. 10. 2020

Vsi ZDRAVI, siti, srečni in zadovoljni.
Lep pozdrav z Vojskega.

Učenci in učitelji ... Več v galeriji dejavnosti.

Teden otroka - tek po poljski poti, OPB 1.r - 8.10.2020

V tednu otroka smo poleg ostalih dejavnosti v času podaljšanega bivanja izvedli tek po poljski ... Več v galeriji dejavnosti.

Svetovni dan učiteljev, 5. 10. 2020

V avli naše šole nas je tradicionalno 5. oktobra pozdravil napis ob svetovnem dnevu učiteljev. ... Več v galeriji dejavnosti.

Gorniški krožek, 3.10.2020 – Stolpnik (1012 m), Konjiška gora

Nanos nam res ni namenjen. Namesto na jugozahod smo se gorniki odpeljali proti vzhodu. V ... Več v galeriji dejavnosti.