PREDNOVOLETNI SEJEM, 10. 12. 2018

V ponedeljek, 10. 12., smo na OŠ Sostro priredili množično obiskan Prednovoletni sejem. Kratkemu škratovskemu uvodu je sledila ravnateljičina otvoritev sejemskega vrveža v predpraznično okrašenih šolskih prostorih. Učenci so skupaj z učitelji pripravili nepregledno množico raznovrstnih izdelkov. Vsak je lahko našel nekaj zase – od okraskov do uporabnih malenkosti in slastnih priboljškov.

Hvala vsem učencem, vsem zaposlenim na OŠ Sostro, staršem in ostalim obiskovalcem za sodelovanje, čas in čarobno vzdušje.

Organizatorji Prednovoletnega sejma

ŠOLSKI PREŠERNOV NATEČAJ 2018/2019 OBUJMO SI DRUGAČNE ČEVLJE – v čevljih zaposlenih na šoli

Drage učenke, dragi učenci!

Vabimo vas k literarnemu, likovnemu in fotografskemu ustvarjanju za šolsko Prešernovo nagrado.
Tema našega prvega natečaja je
OBUJMO SI DRUGAČNE ČEVLJE – v čevljih zaposlenih na šoli.

Natečaj je namenjen učenkam in učencem od 4. do 9. razreda, ki lahko svojo ustvarjalnost izrazijo na enem od treh področij:
 • literarno področje: pesem, krajše pripovedno besedilo ( pdf),
likovno področje: risba, slika, grafika, strip ( pdf),
 • fotografsko področje: fotografija, obdelana fotografija
(Fotografiraj le z dovoljenjem učitelja in osebe pred objektivom!)
( pdf).

S pisalom, čopičem ali fotografskim objektivom skušajte obuti druge čevlje. Domišljijo popeljite po šolskih hodnikih in med ljudmi, ki skupaj z vami krojijo vaš šolski vsakdan. To smo učitelji, svetovalne delavke, knjižničarki, pomočnici, ravnateljica, pa tudi tajnica, računovodji, hišniki, kuharji in čistilke. Bi se znašel v njihovih čevljih? Za začetek lahko o tem pišeš, rišeš ali delček tega ujameš v objektiv. Ko odrasteš pa, kdo ve, morda bo to tvoj svet.

Svoje literarne in likovne izdelke opremite s svojimi podatki (ime, priimek, razred) in jih oddajte najkasneje 10. 1. 2019 v škatlo Prešernov natečaj v knjižnici, fotografije pa na spletni naslov  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..

Prešernove nagrajence bomo razglasili in nagradili na slavnostni prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku 6. 2. 2019.
Veselimo se vaših izdelkov.

vodja natečaja Katarina Leban Škoda

DELAMO SNEŽAKE BREZ SNEGA, 6. 12. 2018

V četrtek, 6.12.2018, smo se tri šolske novinarke s članicami Društva deklet in žena Moste-Polje prvič v letošnjem letu preizkusile v delanju snežakov. Pri tem smo se veliko pogovarjale, zabavale in smejale.

KONČNO snežaki so končani! Pa zgledajo res ful dobr.

Šolske novinarke: Julija Vrečar, Manca Petrič in Teja Keber

Žoga pri žogi na OŠ Sostro, 10. 12. 2018

V ponedeljek 10. 12. 2018 se je na naši šoli odvijala Žogarija. Gre za mednarodni projekt, ki se letos odvija že 13. leto zapored. S tem projektom želijo mlade navdušiti nad športom, zato ga tudi večkrat letno prirejajo na različnih šolah. Žogarija je dinamično tekmovanje za osnovnošolce, katerega namen je zabavati otroke. Sodelujoče države so že od začetka Slovenija, Italija, Avstrija, Madžarska, BIH, Srbija in Makedonija. Žogariji na naši šoli so se pridružile mnoge druge šole. Gostili smo OŠ Kašelj, OŠ Zadobrova, OŠ Martina Krpana, OŠ Toneta Čufarja in OŠ Karla Destovnika Kajuha.

Preberite več: Žoga pri žogi na OŠ Sostro, 10. 12. 2018

ODPRIMO BOŽIČNO VOŠČILNICO, 28. 11. 2018

V sredo 28.11.2018, sva se preizkusili v izdelovanju novoletnih voščilnic. Z Društvom deklet in žena Moste - Polje smo izdelali veliko voščilnic za upokojence. V prijetnem vzdušju se je razvijala naša kreativnost. S članicami društva smo si izmenjale veliko idej in koristnih nasvetov. Hvala društvu, da smo okrepile medgeneracijsko sodelovanje in opravile dobro delo. Res je bilo ful fajn!

Novinarki OŠ Sostro Julija Vrečar in Inja Bandelj

PODROBNEJŠA NAVODILA O ŠOLSKEM KOLEDARJU ZA ŠOLSKO LETO 2018/2019

Spoštovani starši,

na podstrani šolskega koledarja si lahko preberete Podrobnejša navodila o šolskem koledarju za šolsko leto 2018/2019:

- 1. del (http://www.mizs.gov.si/fileadmin/mizs.gov.si/pageuploads/podrocje/
os/Koledar/Koledar_OS_prvi_del_18-19.pdf)

- 2. del (http://www.mizs.gov.si/fileadmin/mizs.gov.si/pageuploads/podrocje/
os/Koledar/Koledar_OS_drugi_del_2018-19.pdf)

Ingrid Boughaba
pomočnica ravnateljice

Galerija - zadnjih šest dejavnosti

PREDNOVOLETNI SEJEM, 10. 12. 2018

V ponedeljek, 10. 12., smo na OŠ Sostro priredili množično obiskan Prednovoletni sejem. ... Več v galeriji dejavnosti.

DELAMO SNEŽAKE BREZ SNEGA, 6. 12. 2018

V četrtek, 6.12.2018, smo se tri šolske novinarke s članicami Društva deklet in žena Moste-Polje ... Več v galeriji dejavnosti.

Žoga pri žogi na OŠ Sostro, 10. 12. 2018

V ponedeljek 10. 12. 2018 se je na naši šoli odvijala Žogarija. Gre za mednarodni ... Več v galeriji dejavnosti.

ODPRIMO BOŽIČNO VOŠČILNICO, 28. 11. 2018

V sredo 28.11.2018, sva se preizkusili v izdelovanju novoletnih voščilnic. Z Društvom deklet in žena ... Več v galeriji dejavnosti.

DRŽAVNO TEKMOVANJE MATEMČEK, 24. 11. 2018

V soboto, 24. 11. 2018, je na Osnovni šoli Sostro potekalo Državno tekmovanje Matemček iz ... Več v galeriji dejavnosti.

Tabor Medvedje Brdo, 26. do 30. 11.

Četrtek, 29. 11. 2018

Zbudili smo se v mrzlo četrtkovo jutro in skozi teleskop občudovali luno. ... Več v galeriji dejavnosti.