Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

22. april – DAN ZEMLJE

 

_

slike v galeriji dejavnosti

Dan Zemlje vsako leto praznujemo 22. aprila. Na ta dan se po svetu odvijajo dogodki, ki družbo opozarjajo na dejstvo, da je planet, na katerem živimo minljiv in ranljiv, zato je potrebno z njim ravnati skrbno in preudarno ter ga ohranjati čistega za prihodnje generacije. Prvi dan Zemlje je bil 22. aprila 1970. Od takrat ga vsakoletno praznujejo v več kot 192 državah.

Ob svetovnem dnevu Zemlje smo z učenci in učenkami podaljšanega bivanja razmišljali o tem, kako lahko mi pripomoremo k ohranjanju čistega okolja. Kako lahko pomagamo ohranjati našo Zemljo čisto in lepo, da se bodo na njej dobro počutila prav vsa živa bitja danes in v prihodnosti. Strinjali smo se, da lahko prav vsak izmed nas pripomore nekaj malega k temu cilju. Tako smo na primer pri ustvarjanju uporabili odpadno embalažo in iz nje, namesto da bi jo vrgli v smeti, izdelali krasne kipe. Vabimo vas, da si naše umetnine ter naša razmišljanja o tej temi ogledate in preberete v galeriji.

Učiteljica Katja Kovačič