Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

KULTURNI DAN ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA, 7. 2. 2018

_

slike v galeriji dejavnosti

V sredo, 7. 2. 2018, smo imeli na šoli kulturni dan. Učenci od 6. do 9. razreda so si najprej v učilnici ogledali kratek film o Francetu Prešernu in njegovih delih, ki so jih uglasbili znani slovenski glasbeniki. V avli je zazvenela slovenska himna in naznanila začetek kratke kulturne prireditve. Za glasbene točke so poskrbeli Gaja s kitaro, Erazem s trobento in mladinski pevski zbor naše šole z inštrumentalisti. Blaž in Nejc sta se poigrala z narečji, Nina pa je z Erazmom spregovorila o himnah.

Po končani prireditvi so si šestošolci v Zadružnem domu Zadvor ogledali gledališko igro Matilda v izvedbi gledališke skupine iz OŠ Škofljica, učenci 7., 8. in 9. razreda pa so si v Mladinskem gledališču Ljubljana ogledali predstavo Vsi junaki zbrani.

Katarina Leban Škoda