Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

4. 4. 2019, obisk pisateljice Dese Muck

_

slike v galeriji dejavnosti

4. aprila nas je obiskala Desa Muck, priljubljena slovenska pisateljica. Otroci zelo radi berejo njene knjige, tudi tisti, ki sicer berejo manj, zato je bilo srečanje z njo za vse izjemno doživetje. Z zanimanjem smo prisluhnili duhovitim in napetim zgodbam iz njenega otroštva, se pri tem zabavali in čudili presenetljivim razpletom. Pisateljica, ki je tudi igralka, je pripovedovala tako doživeto, da je za otroke postala ena izmed njih: iskriva, nagajiva, iskrena… Tudi zato jo imajo otroci tako radi. 

Obisk pisateljice je bil del kulturnega dne, ki smo ga z učenci razredne stopnje posvetili knjigi in njenim ustvarjalcem (ob 2. aprilu, mednarodnem dnevu knjig za otroke).

Alenka Hribernik,
knjižničarka