Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2021, 8. september 2021 - 10. oktober 2021

8. september 2021 - 10. oktober 2021V času od 8. septembra do 10. oktobra 2021 po celotni državi poteka NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA. Letos bo posebna pozornost namenjena medgeneracijskemu branju. Izpostavljen je tudi pomen družinskega branja. V ta namen je zaživela spletna stran Družinska pismenost, ki je namenjena tako staršem, ki bi se radi naučili, kako otrokom približati pismenost, kot tudi strokovnjakom, ki bi radi pomagali staršem uvajati več pismenosti v družinsko življenje. Priporočava obisk strani, saj na njen najdete posnete video in zvočne vsebine, ki so jih pripravili strokovnjaki s področja učenja in spodbujanja branja, bralne pismenosti in bralne kulture.
Objavljeni pa so tudi priporočeni seznami knjig za različna obdobja in po različnih tematikah ter nasveti, kako ravnati ob težavah z branjem.
Želiva vam obilo prijetnih trenutkov ob skupnem branju knjig!

Knjižničarki Mojca Kastelic in Jadranka Pavčič