Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

EVROPSKI TEDEN ŠPORTA, 23. 9. 2021 – 30. 9. 2021

_

slike v galeriji dejavnosti

Evropski teden športa je pobuda Evropske komisije za spodbujanje športa in telesne dejavnosti v Evropi. Glavna tema kampanje ostaja BEACTIVE (ang. bodi aktiven), njen cilj pa je vse ljudi spodbuditi k telesni dejavnosti ne le med tednom športa, temveč vse leto. Evropski teden športa je v Sloveniji letos potekal med 23. in 30. septembrom 2021. Vanj smo se vključili tudi na OŠ Sostro. V tem tednu so bili učenci vsak dan telesno aktivni. Opravljali so različne športne naloge (tek, hoja v naravi, igre z žogo, ples, štafetne igre ipd.). Za uspešno opravljene naloge so učenci prejeli čestitko in žitno ploščico. S tem projektom želimo učitelji učencem še bolj približati šport in da redna športna vadba postane del njihovega vsakdana.

Petra Florjančič
koordinatorica projekta