4. - 8. oktober 2021 - TEDEN OTROKA

»Razigran uživaj dan!« je bila letošnja tema tedna otroka, ki se obeležuje v prvem tednu oktobra. Igra in igranje prinašata veselje in sproščenost, burita domišljijo, nas povezujeta in navdihujeta. Tudi odrasli ne bi smeli pozabiti na igrivost, saj je to eden najmočnejših osebnih virov moči, ki nam lahko izjemno pomaga v času strahu in pritiskov.

Prav igra je bila rdeča nit tedna otroka, ki smo ga obeležili v oddelkih prvega razreda podaljšanega bivanja. Učenci in učenke so se cel teden zabavali, igrali in ustvarjali. Začeli smo s ponedeljkom, ko smo učiteljice na hodniku postavile gibalno pot. Na njej so učenci lahko preizkusili svojo spretnost in koordinacijo. Nato pa so si vsak dan iz vsakdanjih predmetov in odpadnega materiala izdelali eno igračko. Kaj vse so ustvarili in kako zabavno je bilo, si lahko ogledate v galeriji.

Pripravila Katja Kovačič