Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

Arhiv obvestil

Izlet gorniškega krožka - GOLOVEC, 450 m - sobota, 14. 3. 2020

_

slike v galeriji dejavnosti

Zaradi priporočil o preventivi glede koronavirusa, smo namesto planiranega izleta na Vodiško planino na Jelovici izvedli izlet na Golovec. Brez avtobusnega prevoza.

Zbrali smo se na Špici v Ljubljani, kjer se od Ljubljanice odcepi Grubarjev prekop. Pot nas je nato vodila na Golovec, mimo Zvezdarne, del poti po PST in po celotnem grebenu Golovca do najvišjega vrha Mazovnik (450 m). V bližini smo si ogledali še kolesarsko stezo za spust po gozdu in doživeli celo demonstracijo enega skoka mladega kolesarja na progi.
Nadaljevali smo do vasi Orle. Na vršni terasi Gostilnice Orle (ne v zaprtem prostoru) smo pomalicali, nato pa po Zadvorskem hribu sestopili do Brunarice Zadvor in naprej do OŠ Sostro, kjer so otroke že čakali starši.
Izleta se je udeležilo 15 učencev in dve mami ter en psiček. Prav lepo smo se imeli, nagradilo nas je celo sonce, ki je že zjutraj posijalo izza oblakov.
Naslednji izlet gorniškega krožka naj bi bil Nanos. Kdaj, se pa še ne ve.

Mentor: Jože Drab