Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

IZBIRNI PREDMETI

_

slike v galeriji dejavnosti

V soboto zjutraj smo se zbrali pred šolo in se odpeljali mimo Škofje Loke do vasi Selo nad Polhovim Gradcem, 700 m visoko. Po makadamski poti smo prišli do cerkve Sv. Jedrt, kjer smo zavili levo v breg. Zagrizli smo v kolena in se po zelo strmi poti povzpeli na Tošč (1021 m). Postanek za malico na vrhu je dobro del in na poti proti Mihelčičevemu domu na Govejku so bile noge lažje, saj je bila pot do Kozjekove domačije pretežno navzdol ali po ravnem. Sledil je strm, a kratek vzpon na vrhova Veliki Babnik (905 m) in Igale (907 m), nato pa smo spet sestopili na sedlo. Skupina mlajših učencev je nadaljevala s sestopom do Doma, starejši in zmogljivejši pa so se povzpeli še na en vrh – Gontarska planina (894 m). Po počitku so sestopili po strmem, s travo poraslem grebenu in prišli v Mihelčičev dom na Govejku (730 m) le dvajset minut za prvo skupino. Daljši postanek pri koči smo nekateri izkoristili za gretje želodčkov, drugi za igranje na igralih, pogovor, slikanje in uživanje v druženju z vrstniki. Spust v dolino po makadamski cesti do gostilne Legastja v Trnovcu, kjer nas je čakal avtobus, je bil ravno pravšnji, da smo sprostili mišice. Pred šolo so že čakali starši gornikov.

Mentorica Urška Oven in vodnik ter mentor Jože Drab