Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

Podr. šola - gibalo razvoja

_

slike v galeriji dejavnosti

Z učenci 5.c smo se odzvali na vabilo in obiskali Hišo EU. 

Pri predmetu Družba ravno spoznavamo Slovenijo in Evropsko unijo, se pogovarjamo o njenih članicah, ureditvi, simbolih, enotni denarni valuti, prednostih članstva ... zato smo bili vabila zelo veseli.
Na delavnici smo se v prvem delu s še eno od ljubljanskih šol pomerili v kvizu. Premagali so nas za eno samo točko. Ste vedeli, da je Slovenija država z največ traktoji (na prebivalca)? Veste, da so ribiči v cofih kap imeli shranjen tobak? To in še kar nekaj zanimivosti smo izvedeli.
V drugem delu delavnic smo izdelovali zastave članic EU in za darilo dobili zemljevid z zanimivostmi posameznih držav.
Bilo je zanimivo in zabavno.

Učenci in učiteljica 5.c