Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

Podružnična šola - gibalo razvoja

Drage učenke, dragi učenci!

Vabimo vas k literarnemu, likovnemu in fotografskemu ustvarjanju za šolsko Prešernovo nagrado.
Tema našega prvega natečaja je
OBUJMO SI DRUGAČNE ČEVLJE – v čevljih zaposlenih na šoli.

Natečaj je namenjen učenkam in učencem od 4. do 9. razreda, ki lahko svojo ustvarjalnost izrazijo na enem od treh področij:
 • literarno področje: pesem, krajše pripovedno besedilo ( pdf),
likovno področje: risba, slika, grafika, strip ( pdf),
 • fotografsko področje: fotografija, obdelana fotografija
(Fotografiraj le z dovoljenjem učitelja in osebe pred objektivom!)
( pdf).

S pisalom, čopičem ali fotografskim objektivom skušajte obuti druge čevlje. Domišljijo popeljite po šolskih hodnikih in med ljudmi, ki skupaj z vami krojijo vaš šolski vsakdan. To smo učitelji, svetovalne delavke, knjižničarki, pomočnici, ravnateljica, pa tudi tajnica, računovodji, hišniki, kuharji in čistilke. Bi se znašel v njihovih čevljih? Za začetek lahko o tem pišeš, rišeš ali delček tega ujameš v objektiv. Ko odrasteš pa, kdo ve, morda bo to tvoj svet.

Svoje literarne in likovne izdelke opremite s svojimi podatki (ime, priimek, razred) in jih oddajte najkasneje 10. 1. 2019 v škatlo Prešernov natečaj v knjižnici, fotografije pa na spletni naslov  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..

Prešernove nagrajence bomo razglasili in nagradili na slavnostni prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku 6. 2. 2019.
Veselimo se vaših izdelkov.

vodja natečaja Katarina Leban Škoda