PRAVILA ŠOLSKE PREHRANE

Dokumenti:

Na podlagi Zakona o šolski prehrani (Uradni list Republike Slovenije, št. 43, z dne 31. 5. 2010) je Svet OŠ Sostro na svoji seji dne 10. 6. 2010 sprejel Pravila šolske prehrane.

ORGANIZACIJA ŠOLSKE PREHRANE

Šolska kuhinja učencem nudi štiri obroke dnevno: zajtrk, dopoldansko malico, kosilo in popoldansko malico. Vsi obroki so sveže pripravljeni in v skladu z normativi in smernicami zdravega prehranjevanja. Iz zdravstvenega vidika je zaželeno, da bi vsi učenci prejemali vsaj en obrok v šoli.

Če ima učenec predpisano dietno prehrano, mora vodji šolske prehrane predložiti zdravniško potrdilo s predpisano dieto.

Čas razdelitve posameznih obrokov:
 • Zajtrk: ob 7.00
 • Malica za učence 1. in 2. razredov: 9.00
 • Malica za učence od 3. do 9. razredov: od 9.35 do 10.00
 • Kosilo: od 11.30 do 13.45
 • Popoldanska malica: od 14.00 do 14.30

Organizacijo šolske prehrane vodi Tjaša Hitti (telefonska številka: 01 527 25 18; Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

PRIJAVA IN ODJAVA ŠOLSKE PREHRANE

Prijava šolske prehrane se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki jo starši prejmejo ob koncu šolskega leta in jo izpolnjeno vrnejo razredniku.

Prijavo je možno kadarkoli preklicati. Preklic velja z naslednjim dnem po prejemu preklica. Posamezni obrok je pravočasno odjavljen, če se ga odjavi vsaj en dan prej, med 6. in 8. uro na telefonsko številko 01 527 25 18 v kuhinjo ali pisno na elektronski naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.. Prijave na kosilo sprejemamo tudi za isti dan, med 6. in 10. uro.

Posamezni obrok za učenca, ki je odsoten od pouka zaradi sodelovanja pri športnih, kulturnih in drugih tekmovanjih ter srečanjih, na katerih sodeluje v imenu šole, odjavi šola.

CENA OBROKOV

OBROK CENA
Zajtrk 0,80€
Malica 0,80€
kosilo 1. in 2. razred 2,60€
kosilo 3. in 9. razred 2,90€
popoldanska malica 0,80€

OBVEZNOSTI (9. člen Zakona o šolski prehrani)

S prijavo na šolsko prehrano nastopi dolžnost učenca oziroma staršev, da bo:

• spoštoval pravila šolske prehrane,
  • plačal prispevek za šolsko prehrano,
  • pravočasno odjavil posamezni obrok skladno s pravili šolske prehrane,
  • plačal polno ceno obroka, če obroka ni pravočasno odjavil,
  • šoli v 30 dneh sporočil vsako spremembo podatkov.

SUBVENCIONIRANJE ŠOLSKE PREHRANE

Pogoj za uveljavljanje subvencije prehrane je veljavna odločba o otroškem dodatku (izda Center za socialno delo) in izpolnjen obrazec Prijava učenca na šolsko prehrano. Za nadaljnje informacije se oglasite pri pomočnici ravnateljice Ingrid Boughaba (tel. 01 527 27 14 ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.).

EVIDENCA ŠOLSKE PREHRANE

Šola vodi evidenco prijavljenih na šolsko prehrano, ki obsega podatke o učencu. Do osebnih podatkov lahko dostopajo le s strani ravnatelja pooblaščeni delavci šole, ki opravljajo dela in naloge na področju šolske prehrane.