EDUROAM

PROJEKT UŽIVAJMO V ZDRAVJU

Ideja za izvedbo projekta je nastala kot odziv zdravstvenega in šolskega sektorja na porast problema prekomerne hranjenosti in debelosti prebivalcev Slovenije. Namen projekta je soočenje s tem javno zdravstvenim problemom v organizacijah na različnih ravneh (nacionalni, regijski in lokalni) ter oblikovanje inovativnih trajnostnih in učinkovitih pristopov, ki bodo zdrav življenjskih slog postopno obrnili v pravo smer.

Poglavitni cilj projekta je zagotoviti povezavo med zdravstvenimi in izobraževalnimi organizacijami ter lokalno skupnostjo v preventivni tim, ki bo po načelu koncepta skupnostnega pristopa v ospredje postavljal posameznika in njegovo zdravje, in vsak po svojih močeh in pristojnostih zagotavljal skrb za zdrav življenjski slog.

Splošni cilj projekta je pomembno vplivati k zmanjšanju ali preprečevanju bolezni povezanih z življenjskim slogom.

Specifični cilji projekta so:
 - identifikacija sistemskih vrzeli in vzpostavitev ciljanih ukrepov za podporo zdravemu življenjskemu slogu,
 - nadgradnja programov formalnega in neformalnega izobraževanja.

Na osnovni šoli Sostro smo in bomo tudi po koncu projekta s športnimi in prehranskimi delavnicami in dejavnostmi skrbeli za zdravje vseh (učencev, vseh zaposlenih, staršev, krajanov).

Projekt “Uživajmo v zdravju” je sofinanciran iz sredstev Norveškega finančnega mehanizma.

Akcijski načrt OŠ Sostro docx, 0.95 MB)
Vpliv različnih snovi iz vsakdanjega življenja na zdravje, počutje ( pptx, 1.83 MB)
Jem zdravo - jejmo svežo zelenjavo ( pptx, 3.00 MB)
Kuhajmo zdravo v sožitju z naravo ( pptx, 2.53 MB)