Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

Vozni redi

DONAČKA GORA, 884 m – izlet gorniškega krožka, 18. 5. 2019

_

slike v galeriji dejavnosti

V soboto, 18. 5. 2019 smo šli spet na gorniški izlet. Ker je bilo na zahodu Slovenije napovedano slabo vreme, smo si namesto Dobrče izbrali nov cilj na SV Slovenije – Donačko goro. Tam naj ne bi bilo dežja – in ga res ni bilo.

32 otrok in štirje spremljevalci smo se zbrali zjutraj pred šolo. Z avtobusom smo se odpeljali mimo Rogatca do vasi Sv. Jurij. Po strmi poti smo se povzpeli do cerkve Sv. Donat in nato naprej do Rudijevega doma pod Donačko goro. Sledil je še vzpon po cik-cak poti na vrh, kjer nas je pozdravilo sonce. Po počitku smo sestopili po isti poti. Vmes smo imeli še daljšo pavzo pri koči in si privoščili palačinke, zavitek ali enolončnico. Zanimivo je, da smo tokrat hodili manj, kot smo se vozili z avtobusom. V Ljubljani nas je poleg staršev otrok pričakal močan dež.

Mentor: Jože Drab