Osnovna šola SOSTRO

Cesta II. grupe odredov 47
1261 Ljubljana Dobrunje
tel. 01 527 25 10
tajnistvo.os.sostro@guest.arnes.si

ŠOLSKA HIMNA

_

slike v galeriji dejavnosti

V četrtek, 3. 10. 2019 smo se udeležili državnega šolskega tekmovanja v športni orientaciji. Tekma je potekala na obronkih Pohorja v Mariboru. Tekmovanje je bilo individualno in ločeno v kategorije po starosti in po spolu. Tekmovalci so morali s pomočjo kompasa v čim krajšem času najti vse točke vrisane na karti po pravilnem vrstnem redu. Dolžina proge je bila 2,5 km do 3,2 km (odvisno od kategorije), če pa si iskal točko pa seveda še malo več.

Naši učenci so se bili dokaj dobri, čeprav niso posegli po najvišjih mestih. Veseli pa podatek, da so vsi našli vse kontrolne točke. Najbolje med našimi so se izkazali Nikolina Ugrin (7.b), Taja Bertalanič (7.c) in Aljoša Fašun (8.a), ki so se uvrstili v zgornjo tretjino udeležencev.

Mentor: Jože Drab