Skoči na glavno vsebino

2021-22

Svetovni dan voda je Generalna skupščina Organizacije Združenih narodov (OZN) razglasila leta 1993. Obeležujemo ga vsako leto 22. Marca, z namenom osveščati o pomembnosti pitne vode in spodbujati k trajnostnemu upravljanju z viri pitne vode. Voda je pomemben in nenadomestljiv vir življenja na Zemlji. Čeprav je Slovenija bogata z vodnimi viri in po količini vode ena najbogatejših evropskih držav, pa se moramo zavedati, da dostop do pitne vode še vedno ni zagotovljen vsem ljudem na Zemlji. Ob svetovnem dnevu voda smo tudi letos z učenci in učenkami podaljšanega bivanja razmišljali o tem, kaj nam voda pomeni. Ogledali smo si posnetke otrok, ki živijo v Afriki, kjer je voda težko dostopna. Ob tem smo ugotovili, da smo lahko hvaležni, saj živimo v deželi, kjer je obilo pitne vode. Strinjali smo se, da moramo preudarno in skrbno ravnati z vodo in iskali ideje, kako lahko to uresničimo. Na kapljice iz papirja smo zapisali misli o vodi in izdelali plakate. Vabim vas, da si naše izdelke ogledate v galeriji.

Učiteljica Katja Kovačič

 

Današnjih ogledov: 1
Skupno št. ogledov: 1.998

Dostopnost