Skoči na glavno vsebino

Projekte sofinancira MOL

Sostrski matematični raziskovalni tabor SMaRT 2023, 10.–12. 11. 2023

Skupina učencev 7. in 8. razreda je v petek odšla na matematični raziskovalni tabor SMaRT v Kranjsko Goro. Učenci so preko delavnic spoznavali matematiko na drugačen način. Spoznali so ligaški sistem in tekmovali v igri povezav. Spoznali so tudi strategije reševanja nalog pri različnih tekmovanjih iz matematike (vitezi in oprode, labirint na poliedru, mostovi, nizi …), šifrirali sporočila, barvali zemljevide… Vrhunec tabora pa je bil matematični maraton, pri katerem so učenci ob jezeru Jasna reševali zanimive matematične naloge. Izvajanje programa je sofinancirala Mestna občina Ljubljana.

Več v galeriji slik.

Mateja Štefančič, vodja tabora

Sostrski matematični raziskovalni tabor SMaRT 2023, 22.–24. 9. 2023

Skupina učencev 8. razreda bo v petek, 22. septembra 2023, odšla na matematični raziskovalni tabor SMaRT v Kranjsko Goro, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana. Učenci bodo preko delavnic spoznavali matematiko na drugačen način. Spoznali bodo ligaški sistem in tekmovali v igri povezav. Spoznali bodo tudi strategije reševanja nalog pri različnih tekmovanjih iz matematike (vitezi in oprode, labirint na poliedru …), šifrirali sporočila, načrtovali z deščico in lončkom, se preizkusili v kvizu o absolutni vrednosti … Vrhunec tabora pa bo matematični maraton, pri katerem bodo učenci ob jezeru Jasna reševali zanimive matematične naloge.

Mateja Štefančič, vodja tabora

 

Današnjih ogledov: 1
Skupno št. ogledov: 133

Dostopnost