2021-22

Učiteljice angleščine so organizirale angleški vikend, in sicer ločeno za sedmošolce ter osmo- in devetošolce. Učenci so v tem času preko različnih dejavnosti spoznavali britansko kulturo. Skupaj smo odkrivali zgodovino, angleški jezik, monarhično ureditev in tradicijo. Posvetili smo se tudi glasbi, filmom, modi in svetu zabave. Dejavnosti so bile raznolike, od izdelave plakatov in računalniških predstavitev do sobe pobega in kvizov. Za večerjo smo pripravili tradicionalno britansko jed fish and chips ter se posladkali s sladico trifle. Pred spanjem smo si ogledali mladinski film in ga pokomentirali. Zjutraj pa seveda ni smel manjkati tradicionalni angleški zajtrk. Nekaj vtisov je strnjenih v slikah.

Andreja Miklavčič, Maja Primožič in Jerneja Osredkar