2021-22

Januarski izlet je bil sankaško obarvan. Pred šolo se nas je zbralo 42 otrok in odraslih. Z avtobusom smo se iz meglene Ljubljane zapeljali v Gozd Martuljek. Nebo je bilo brez oblačka in tudi premrzlo ni bilo. Vzeli smo vsak svoje sanke in se odpravili do sankališča, bivšega smučišča. Tu se je začelo zares. Vzpeli smo se po dobro zasneženi gozdni cesti v pobočju Kurjega vrha. Po dobrih dveh kilometrih smo prišli do predela Hrašne na koncu ceste (1010 m). Sledil je počitek z malico, nato pa smo se opremili za spust. Sprva je šlo zaradi položne ceste bolj počasi, nato pa vse hitreje in kar prehitro smo bili 250 m nižje, na vznožju ceste. Za konec so se otroci še sankali na bivšem smučišču. Kar prehitro je bilo treba nazaj na avtobus in domov v Ljubljano. Februarski izlet bo spet v naš konec. Čaka nas 3. del Merjaščeve poti.

Mentor: Jože Drab
Fotografije: Jože Drab, Domen Drab, Lea Cebe Podržaj