2021-22

V petek, 1. 4. 2022, smo se učenci 9. razredov na čajanki prepustili zgodbam mladinskih knjig, ki nam jih je predstavila knjižničarka Mojca Kastelic. Veseli smo, da lahko v naši knjižnici najdemo izbor različnih (tudi novejših) knjig o odraščanju, ljubezni, prijateljih, fantastiki in resničnih prigodah najstnikov. Tako smo na vesel dan obeležili rojstni dan pravljičarja Andersena, ki je 2.aprila. Ta dan je Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) proglasila za mednarodni dan knjig za otroke, da bi na praznični način opozorila, kako zelo pomembno je branje za otrokov razvoj. Za to so se odločili na mednarodnem kongresu IBBY v Ljubljani leta 1967. Od tedaj vsako leto druga nacionalna sekcija pripravi plakat in poslanico, ki jo prevedejo vse sekcije. Poslanico ob letošnjem 2. aprilu - Mednarodnem dnevu knjig za otroke je pripravila Kanadska sekcija IBBY. Poslanico si lahko preberete na povezavi: https://ibby.si/mz-2-april Knjižničarki sta v šolski avli pripravili tudi knjižni kotiček, kjer stoji knjigobežnica ter plakat, na katerega učenci svojim vrstnikom podajajo predloge za branje dobrih knjig.

Devetošolci s knjižničarkama in učiteljico slovenščine