2021-22

V četrtek, 17. 3. 2022, je v Mestni hiši v Ljubljani potekalo zasedanje 32. Mestnega otroškega parlamenta. Zasedanja se je udeležila učenka naše šole Lara Melihen iz 9. b. Mladi parlamentarci so kritično razpravljali o temi Moja poklicna prihodnost. Predstavili so najboljše akcije oz. dejavnosti otroških parlamentov ljubljanskih osnovnih šol. Predlagali so tudi teme bodočega otroškega parlamenta za prihodnji dve šolski leti. Na srečanju so delegate nagovorili gostje, med njimi župan Mestne občine Ljubljana g. Zoran Janković, predsednica ZPM Ljubljana Moste-Polje ga. Anita Ogulin, namestnik Varuha človekovih pravic g. dr. Jože Ruparčič ter g. Matej Cepin z nevladne organizacije Socialna akademija. V mesecu dni bo potekalo še zasedanje Regijskega otroškega parlamenta ter zasedanje Nacionalnega otroškega parlamenta.

Kristina Pelc Zupančič, mentorica