2021-22

Doslej smo v dveh etapah prehodili del Merjaščeve poti od Osnovne šole Sostro do Malega Lipoglava. Tokrat je bila na vrsti tretja, najbolj »divja« in dolga etapa, na kateri smo obiskali kar 10 vrhov. Zjutraj se nas je zbralo skoraj 40 pohodnikov, otrok, staršev in delavcev naše šole. Z izhodišča smo skozi vas Pance dosegli prve tri vrhove: Treščak (566 m), Jazbine (563 m) in Vodice (605 m). Sledil je globok spust v dolino Javorske reke. Po počitku na piknik prostoru pri strelišču smo se vzpeli na nasprotni breg, na naslednje tri vrhove Cirje, (512 m) Vrh za Apnišem (583 m) in Teličnica (651 m). Tu se nam je odprl lep pogled na naše, s soncem obsijane Alpe. Nad Ljubljansko kotino, torej tudi nad nami, pa so vztrajali oblaki. Po cesti smo se spustili skozi vas Ravno Brdo proti dolini Besnica, a smo že kmalu zavili navzgor in dosegli vrh Kogelj (578 m). Nadaljevali smo na Javorski preval in se vzpeli na Javorski vrh (641 m) nad vasjo Javor. Za konec smo se še kratko sprehodili na vrh Grmade (618 m) in naprej do koče na Žagarskem vrhu (627 m). Skupno smo prehodili 19 km, za kar smo porabili dobrih 6 ur. Učenci in tudi nekateri starši komaj čakajo na 4. etapo od Žagarskega vrha do Janč, ki je predvidena za 19. ali 20. marec. Vabljeni tudi vsi drugi, ki vas zanima.

Jože Drab

• Dejavnosti 2021-22 »
  • OD PANC DO ŽAGARSKEGA VRHA - 3. etapa Merjaščeve poti, izlet gorniškega krožka, 12. 2. 2022