V sredo, 19. 10. 2022, smo obeležili okroglo obletnico šolstva na Lipoglavu. Vse navzoče je nagovorila, ga. ravnateljica OŠ Sostro, Mojca Pajnič Kirn, ki je predstavila pomembne mejnike v zgodovini razvoja šolstva na tem območju, dosežke posameznikov, ki so obiskovali lipoglavsko šolo, nakazala bodoči razvoj šolstva na tem območju in ga zgodovinsko primerjala s citati Primoža Trubarja. Vse zbrane je pozdravil tudi podžupan MOL - Dejan Crnek in še nekateri povabljeni gostje. Učenci PŠ Lipoglav in najmlajši iz vrtca Pedenjped – enota Pedenjškrat so vse zbrane nagradili s pestrim kulturnim programom. Ob koncu je vodja PŠ Lipoglav Marinka Žitnik vse zbrane povabila na ogled slikarske razstave slikarja Antona Kastelica v šolsko knjižnico in na ogled šolskih prostorov. Ob koncu druženja smo se poveselili in poklepetali ob slaščici in soku. Dogodek je bil zelo svečan, pester in zanimiv, kar je razvidno tudi iz foto-galerije. Pod dogodke pa bomo objavili tudi video-posnetek. Vsem hvala za sodelovanje.

• 110 let šolstva na Lipoglavu