V tednu od 20. do 24. februarja so nas v spremstvu treh učiteljic obiskali učenci s Portugalske, s katerimi sodelujemo v Erasmus + projektu Go Out and Stay In. Preživeli smo zelo zanimiv in pester teden. Po uradnem sprejemu smo se odpravili na ogled šole in se posladkali z okusnimi krofi, saj smo jih gostili ravno v času pusta. Nato pa smo nadaljevali z načrtovanimi dejavnostmi. Izdelali smo panjske končnice, igrali družabne igre, izvedli poskus kislega dežja, brali knjige in prepoznavali rastline s pomočjo aplikacij. Podali smo se na pot po Vodomčevi poti v Cerovem in si ogledali Deželo kozolcev v Šentrupertu. Skupaj smo obiskali središče Ljubljane, kjer so se naši sodelujoči učenci prelevili v turistične vodiče. En dan so preživeli tudi pri pouku in si ogledali, kako pouk poteka pri nas. V tem tednu so se stkala tesna prijateljstva, zato je bilo slovo težko.
Hvala vsem, ki ste jih gostili pri svojem pouku in omogočili, da so začutili dinamiko pouka na naši šoli.

Ekipa GOSI

• Gostovanje učencev s Portugalske