V tednu od 28. 11. do 2. 12. 2022 so na OŠ Sostro gostovali štirje učitelji s češke šole ZŠ Hûtnik iz Veselija nad Moravou. S to isto šolo sicer sodelujemo tudi v Erasmus+ projektu Zero Waste Our Taste, a to pot so učitelji k nam prišli preko projekta njihovega ministrstva za šolstvo, ki omogoča učiteljem opazovanje pouka v tujih šolah. Hospitiranje pri pouku angleščine, matematike, fizike, kemije, biologije in naravoslovja, glasbe, nemščine, računalništva, tehnike in tehnologije, domovinske in državljanske kulture in etike in pri urah dodatne strokovne pomoči je potekalo z namenom izboljšanja prakse poučevanja. Vsekakor so bili gostujoči učitelji Andrea, Irena, Jan in Aleš navdušeni nad nivojem znanja in sodelovanjem naših učencev, prav tako pa so pohvalili pristope in metode naših učiteljev. Verjamemo, da so tovrstne hospitacije koristne za obe strani, saj je bilo tudi za učiteljice in učitelje OŠ Sostro v tem tednu dovolj priložnosti za izmenjavo strokovnih mnenj in primerov dobre prakse. Ob koncu tedna so nas učitelji ZŠ Hûtnik povabili na svojo šolo in morda nam v bližnji prihodnosti res uspe zbrati sredstva, da jim vrnemo obisk.

Andreja Miklavčič

• Gostovanje učiteljev s Češke