Tudi to šolsko leto smo na naši OŠ Sostro izvajali usposabljanje za pridobitev kolesarskega izpita. Še več, poleg petošolcev so del izpita že letos opravljali tudi četrtošolci. In rezultati so dokaj dobri.
V petih razredih smo tako dobili 84 novih kolesarjev z izpitom, od skupno 96, kolikor jih hodi v 5. razred, kar predstavlja 88 % uspešnost. Učenci so morali najprej opravljati teoretični del izpita na računalnikih, kjer so dokazali poznavanje cestno-prometnih predpisov. Nato so pokazali svojo spretnost pri vožnji kolesa skozi kolesarski poligon in vozili v okolici OŠ Sostro. Na koncu so morali dokazati, da so na kolesu sposobni samostojne in varne vožnje v vsakdanjem prometu.
V četrtih razredih so učenci opravljali letos le teoretični del, ostalo pa bodo v naslednjem šolskem letu, v jeseni.

Mentorja Jože Drab, Tone Vogler

• KOLESARSKI IZPITI 2022/ 2023