V četrtek, 16. 2. 2023, je učence predmetne stopnje čakala »kul tura« ob slovenskem kulturnem prazniku. Šestošolce je pot vodila v kino v družbi Malega princa Fahima, sedmošolce v Slovenski etnografski muzej spoznat slovensko ljudsko umetnost, osmo- in devetošolce pa so v Cankarjev dom užit lepoto Prešernovih pesmi v sodobni preobleki.
Osrednja postaja naše »kul ture« je bila prireditev v šolski telovadnici. Vezno besedo kratkega programa, v katerem smo slišali himno, Biseri, Cvetje v jeseni, Kajuhove verze ob spremljavi kitare ter Prešernovo O, Vrba v izvedbi devetošolskega banda, so spletali kar sam Prešeren, Urška in povodni mož.
Ob slovenskem prazniku kulture smo podelili tudi Prešernova peresa – glavne nagrade Šolskega Prešernovega natečaja. Letošnji nagrajenci na likovnem področju so Ema Strah, Filip Germavc in Ian Dogša, na literarnem pa Lara Levičnik in Izabela Evelin Rozman. Vsem nagrajencem in sodelujočim na prireditvi iskreno čestitamo, vas pa vabimo, da si v galeriji ogledate utrinke s kulturne »kul ture«.

Aktiv slovenistov

• »KUL TURA« OB KULTURNEM PRAZNIKU