Med 16. in 22. septembrom je potekal Mednarodni teden mobilnosti. V okviru tega je bil organiziran tudi Kolesarski informativni krog. Akcije smo se udeležili tudi na OŠ Sostro. To čast je dobilo 9 najbolj uspešnih šestošolcev z lanskega kolesarskega izpita. Mladi kolesarji so tako spoznali ali obnovili znanje o cestno-prometnih predpisih, se seznanili s pomenom kolesarske čelade, postopkom oživljanja pri prvi pomoči, slišali nekaj o zdravem načinu življenja in prehranjevanja ter se med seboj pomerili v spretnostni vožnji in polžji vožnji. Predvsem pa so praktično spoznali vožnjo v mestu, kjer je veliko prometa. Skupno smo prevozili okoli 22 km. Res je bilo zjutraj ob odhodu megleno in zelo mrzlo, a smo bili na to pripravljeni in dobro oblečeni, kasneje pa nas je ogrelo sonce. Preživeli smo zanimivo in sproščujoče dopoldne in se polni vtisov vrnili nazaj v šolo.

Mentor prometnega krožka Jože Drab

• MEDNARODNI TEDEN MOBILNOSTI – Kolesarski informativni krog – 21. 9. 2022