Zaključni izlet gorniškega krožka smo izvedli skupaj s starši, sorodniki in prijatelji otrok. Skupaj nas je bilo kar 67 udeležencev. In kljub grozečemu vremenu (zjutraj je še deževalo) ni izleta odpovedal nihče od prijavljenih.
S soriške planine smo se najprej vzpeli mimo stare vojašnice, ki jo danes uporabljajo za ovčji hlev. Po rahlem spustu smo se vzpeli na vrh Možica, 1602 m. Za nagrado in pogum pri udeležbi na današnji turi so vsi prisotni učenci gorniškega krožka prejeli nagrado v obliki čokolade. Štirje učenci, ki so se v tem šolskem letu udeležili vseh desetih izletov, so prejeli 300 g čokolade, ostali 100 g.
Možic sicer slovi kot izreden razglednik, a zaradi oblakov nismo imeli pretirano lepega razgleda. Smo pa zato raziskovali podzemlje Rupnikove linije na nekdanji Rapalski meji med Italijo in Staro Jugoslavijo. Številni bunkerji so prevrtali mnoge vrhove v okolici, tudi Slatnik, ki je z 1609 m celo višji od Možica. Vračali smo se po razglednem grebenu Slatnika mimo Lajnarja.
Izlet smo končali vsi zadovoljni, saj je vreme zdržalo, celo sonce smo imeli. S starši smo imeli med potjo tudi sestanek, kjer smo se pogovorili o dosedanjem deli gorniškega krožka in delu v naslednjem šolskem letu. Naj zaupava: septembra gremo na vrh Dobrač (2166 m) v Avstriji!

Mentorja: Jože in Blaž

Možic 2023 - https://video.arnes.si/watch/4vd74pmlqt10