11. 9. je bil za 2. A razred prav poseben dan. Zjutraj v razredu ni bilo Maj, Urošev in Peter, ampak so bile tam same Pike Nogavičke ter gusarji. Polni pričakovanj smo se posedli po avtobusu in že kmalu pustili ljubljansko meglo daleč za seboj. Ob prihodu v Velenje nas je že čakala naša vodička Pika Nika, ki nas je odpeljala v Knjižnico Velenje, saj smo se odločili, da bomo sodelovali v Pikini dobrodelni akciji zbiranja knjig in igrač za otroke iz poplavljenih območjih. Prinesli smo ogromen kup daril in verjamemo, da bomo z njimi narisali nasmehe na usta prenekaterih otrok.
Po malici nas je Pika Nika popeljala po raznovrstnih delavnicah v Rdeči dvorani, kjer smo izdelali mastodonte iz volne, zemljevide skritih zakladov, male pike iz keramičnih lončkov in še marsikaj drugega. Povsem osupli smo v Kulturnem domu brez besed spremljali fantastično lutkovno predstavo Moj dedek je bil češnjevo drevo in se prvič spoznali s senčnim gledališčem. Kosilo smo pojedli v senci velikih dreves na Titovem trgu, kasneje pa se preizkusili še v zabavnih srednjeveških igrah, zlezli skozi rudniški rov, se povzpeli na gusarsko ladjo ter se premaknili v otroška leta naših staršev. Za piko na i smo se pred odhodom še poigrali na ogromnem otroškem igrišču in nikogar ni bilo, ki si ne bi želel še ostati oziroma se še kdaj vrniti.
Res je bilo poučno, igrivo in nepozabno lepo.

Anja Divjak, razredničarka 2. A razreda