Že zjutraj je po šoli omamno zadišalo po domačih pustnih krofih, ki jih nikjer ne spečejo bolje kot v naši šolski kuhinji. Na hodnikih so se namesto učencev že začeli pojavljati klovni, hudički, muci, miši, princese, kavboji … Učitelji so v učilnice vstopali kar v pižamah. Potem pa se je vzdušje le stopnjevalo. Že ko so plesali naši najmlajši, so se zimi zatresle hlače. Katarina in Urban sta eno za drugo napovedovala odlične skupinske maske, pred žirijo – gospo Beneško, gospo Kanto in gospo Zaspano – pa so se predstavile še posamične maškare. Prav vse pustne šeme so se odlično odrezale, kar dokazujeta pomladno vreme in veliko število nagrad, ki jih je v sodelovanju s Turističnim društvom Zadvor razdelila stroga pustna žirija. Med nagrajenimi so: poroka 8. a, gluhi kozi, mačke in miši iz 1. a, vrtec 9. a, ljubljanske ulice 9. b, brezdomci 9. c, vlakec smrti 7. a, kmetje 7. b, kurent iz 4. a, slaščičarka, kozji pastir iz 5. a in solarni sistem iz 6. c.
Prav vsem maškaram iskrene čestitke.

Katarina Leban Škoda