Za novembrski izlet smo si izbrali pot po robu planote Trnovski gozd. Zanimanje je bilo med otroki veliko, a smo žal morali omejiti število prijav s sštevilom mest v avtobusu. Tako nas je bilo skupaj 58, 53 otrok in 5 spremljevalcev.
Z avtobusom smo se odpeljali do zaselka Kovk nad krajem Col in v sončnem vremenu nadaljevali peš. Najprej smo se vzpeli na Sinji vrh (1002 m) in občudovali razgled od Nanosa do Jadranskega morja in naprej do gore Čaven ter seveda na vso Vipavsko dolino. Mrzel veter nas je kmalu pregnal navzdol, mimo zaprte koče pod vrhom na rob planote, od koder je bila Ajdovščina kot na dlani. Nadaljevali smo valovito pot po robu, se vzpeli na vrh Navrše (857 m), nato pa sestopili do Otliškega okna (770 m). To je kraški naravni most, zavarovan kot naravna znamenitost Slovenije. Šli smo še do bližnje piramide in znamenitega kamnitega polža ter se nato vzpeli na tretji vrh na naši poti - Otliški Maj (847 m). Naše pohajkovanje smo zaključili v vasi Otlica, kjer nas je že čakal avtobus. Preden smo se odpeljali so si nekateri otroci še privoščili kakav ali štruklje v tamkajšnji gostilni.
Prav lepo je bilo in komaj vsi čakamo decembrski izlet, ko bomo med drugim obiskali tudi Predjamski grad.

Jože Drab
mentor krožka