V nedeljo je bilo med Bokalci in vrhom Klobuk na zahodnem obrobju Ljubljane prvo letošnje ekipno planinsko-orientacijsko regijsko tekmovanje. PD Ljubljana Matica ga je izvedla odlično, kljub izrednim razmeram: obilo novega snega in zjutraj - 10C. Prav zaradi tega je veliko tekmovalcev in ekip sodelovanje odpovedalo in je bila konkurenca zelo skromna. Nihče od naših učencev udeležbe ni odpovedal. Njihova zavzetost pri iskanju kontrolnih točk in pri znanju iz planinskih vsebin se je poznala tudi pri rezultatih - prvo in drugo mesto med mlajšimi in starejšimi osnovnošolci. Tudi med družinami smo imeli na tretjem mestu našo ekipo. Da med tekmo ne bi le zmrzovali na startu, smo se tudi seniorji udeležili tekme in kot edina ekipa v kategoriji, seveda osvojili 1. mesto.
Naslednja regijska tekma bo 20. aprila, ki pa za nas ne bo odločilna, saj sta si zmagovalni ekipi že pred tem zagotovili udeležbo na državnem tekmovanju v mesecu maju 2024.
Rezultati:
Mlajši osnovnošolci (do 6. razreda):
1. mesto: Prvakinje (Maša Müller, Ula Pleterski, Zala Drglin)
2. mesto: Gamsi (Jaka Jakofčič, Lian Dautović, Anže Lipovec)
Starejši osnovnošolci (do 7. - 9. razred):
1. mesto: Dunajski zrezki (David škufca, Urban Likovič, Filip Dimovski)
2. mesto: Urice (Nina Kralj, Ema Rutar, Danaja Anžur)
Družine (vsaj en starš in osnovnošolci):
3. mesto: Profesionalci ( Igor Benčič, Lovro Benčič, Žan Jager, Neja Vrančič)

Jože Drab

• Dejavnosti 2023-24 »