V sredo, 13. 3. 2024, se je učenec Julij Dominik Mrak iz 9. a udeležil 34. Mestnega otroškega parlamenta. V veliki dvorani Mestne hiše v Ljubljani so mladi parlamentarci ljubljanskih osnovnih šol predstavljali akcije na temo otroškega parlamenta Duševno zdravje otrok in mladih.
Akcija OŠ Sostro je bila izbrana za eno izmed naj akcij iz območja Moste – Polje. Tako smo imeli priložnost predstaviti dejavnosti, ki smo jih na temo duševnega zdravja izvedli v zadnjih dveh letih. Naš delegat Julij je navzočim z govorniškega odra predstavil anketo o duševnem zdravju, ki so jo reševali učenci in učitelji naše šole ter rezultate. Obenem je predstavil še druge akcije, ki so se navezovale na duševno zdravje otrok in mladih.
Na zasedanju so mlade posebej nagovorili gostje: Jože Ruparčič, namestnik Varuha človekovih pravic, Marija Fabčič in Breda Primožič Novak, iz oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje na Mestni občini Ljubljana, ter ljubljanski župan Zoran Janković.
Tema otroškega parlamenta Duševno zdravje otrok in mladih se po dvoletni obravnavi zaključuje. Mladi so že podali predloge tem za prihodnji otroški parlament. Na izbor še čakamo.

Kristina Pelc Zupančič, mentorica

• Dejavnosti 2023-24 »