Skoči na glavno vsebino

2021-22

Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije že peto leto zapored za učence prve triade osnovnih šol Mestne občine Ljubljana pripravlja brošurico Srček Bim Bam. Gre za projekt Mladi obračamo svet, s katerim se izvaja preventivni program za učenke in učence ljubljanskih osnovnih šol. Osnovni cilj projekta je mlade učiti zdravo, dejavno in jih usposobiti za ambasadorje zdravega življenjskega sloga v družini, med prijatelji, znanci in povsod, kamor jih ponese pot. V projektu so sodelovali tudi učenci 1. c razreda. Da bi preverili bitje svojega srčka, smo merili njegovo bitje pred in po telovadbi. Ugotovili smo, da srček po telovadbi bije bolj veselo in zadovoljno ter na obraz nariše nasmeh smile. Trudili smo se jesti zdravo, pri čemer so nam na pomoč priskočile šolske kuharice. S pisanimi srčki smo okrasili tudi učilnico. Ob vseh dejavnostih smo se veselili in zabavali. Najbolj pa je pospešila bitje našega srca nagrada, ki smo jo prejeli za sodelovanje v projektu – ČISTO PRAVA NOGOMETNA ŽOGA. Žoga, skupaj z našimi srčki, že veselo skače po šolskem igrišču smile.

Karmen Vodopivec in Rahela Vrečko

 

Današnjih ogledov: 1
Skupno št. ogledov: 1.998

Dostopnost